Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract civil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract civil

lucrez intr-o institutie publica. de carand am angajat pe cineva cu contract civil. nu stiu cum il platim. are o remuneratie bruta de x lei din care viram 10% impozit potrivit Codului fiscal. i se intocmeste stat de plata ? cum facem viramentele?
buna. am si eu nevoie de un model de contract civil , de fapt art. unde stipulez de impozitul retinut pentru sanatatea – 5.5% si impozitul pe venit – 16%. cum trec aceasta clauza in contract.

multumesc