avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... DECL 392B
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

DECL 392B

Buna seara ! Trebuie (a) o Intrep. Indiv. cu activitatea suspendata sa depuna 392b pe 2010 ? Si-a susp. act. in martie 2010 . Eu abia azi am aflat.... sunt in CIC<ani si nu prea mai am contact cu... fiscalele ! Se completeaza pe total achizitii, iar la cifra de afaceri se trec relizarile (brut) ?
Cel mai recent răspuns: Ana Muntianu , Consultant fiscal 13:04, 8 Martie 2011
Da, trebuia sa depuna 392B. Da, asa se completeaza.
Multumesc.
Ca sa nu mai deschid un subiect nou postez aici.
Daca II a fost suspendata in 2009 pe 3 ani mai am obligatia depunerii 392B?

Va multumesc!
Da, aveati obligatia depunerii declaratiei 392.

Daca ati facut cerere de derogare, regimul derogatoriu se refera la urmatoarele declaratii: 100, 101, 102, 103, 104, 120, 130 si 300.

Daca nu ati facut cerere de derogare, trebuia sa depuneti si aceste declaratii (in functie de activitatea dvs.).



Ultima modificare: Duminică, 6 Martie 2011
Ana Muntianu, Consultant fiscal
Din cate stiu declaratiile mentionate de dumneavoastra sunt pentru SRL ori in cazul meu este vorba de intreprindere individuala asa ca revin cu intrebarea trebuia sau nu sa depun declaratia?

Alte discuții în legătură

Intrep. indiv. trebuie sa angajeze contabil? ADRIANA RATIU ADRIANA RATIU Buna seara. Spuneti-mi, va rog, o Intrep. Indiv. cu 2 angajati e obligata sa angajeze si un contabil (sau 2 !! mai nou :O ) ? Cum i se spune la persoana ... (vezi toată discuția)
Inchidere intrep. individ. cu angajati/somaj ADRIANA RATIU ADRIANA RATIU Buna seara. Am urmatoarea situatie: o intreprindere individuala are 2 angajate: persoana detinatoare si cineve din familie(nora), din 2.12.2008. Acum nora e in ... (vezi toată discuția)
Srl sau intrep. individuala ContSters205308 ContSters205308 Contabilul cu care m-am vazut azi pt. a vb. in vederea unei colaborari pt. srl-ul care trebuie sa i-mi iasa zilele acestea, mi-a sugerat sa deschid o intrep. ... (vezi toată discuția)