Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... DECL 392B
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

DECL 392B

Buna seara ! Trebuie (a) o Intrep. Indiv. cu activitatea suspendata sa depuna 392b pe 2010 ? Si-a susp. act. in martie 2010 . Eu abia azi am aflat.... sunt in CIC<ani si nu prea mai am contact cu... fiscalele ! Se completeaza pe total achizitii, iar la cifra de afaceri se trec relizarile (brut) ?
Da, trebuia sa depuna 392B. Da, asa se completeaza.
Multumesc.
Ca sa nu mai deschid un subiect nou postez aici.
Daca II a fost suspendata in 2009 pe 3 ani mai am obligatia depunerii 392B?

Va multumesc!
Da, aveati obligatia depunerii declaratiei 392.

Daca ati facut cerere de derogare, regimul derogatoriu se refera la urmatoarele declaratii: 100, 101, 102, 103, 104, 120, 130 si 300.

Daca nu ati facut cerere de derogare, trebuia sa depuneti si aceste declaratii (in functie de activitatea dvs.).

Ana Muntianu, Consultant fiscal
Din cate stiu declaratiile mentionate de dumneavoastra sunt pentru SRL ori in cazul meu este vorba de intreprindere individuala asa ca revin cu intrebarea trebuia sau nu sa depun declaratia?