Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... DECL 392B
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

DECL 392B

Buna seara ! Trebuie (a) o Intrep. Indiv. cu activitatea suspendata sa depuna 392b pe 2010 ? Si-a susp. act. in martie 2010 . Eu abia azi am aflat.... sunt in CIC<ani si nu prea mai am contact cu... fiscalele ! Se completeaza pe total achizitii, iar la cifra de afaceri se trec relizarile (brut) ?
Nu, declaratiile respective nu sunt pe SRL. Sunt valabile pentru orice contribuabil care are de plata impozitele din declaratiile respective.

Revin cu raspunsul: aveati obligatia depunerii declaratiei 392.
Din fericire acum vin de la administratia financiara unde mi s-a comunicat ca nu am obligatia depunerii declaratiei 392 daca intreprinderea individuala a avut activitatea suspendata pe tot parcursul anului 2010.

Va multumesc totusi pentru stressul oferit.
V-a dat ceva scris? V-a dat baza legala? Daca nu... sa-mi spuneti cand veti primi notificarea.