Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general sponsorizare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

sponsorizare

Buna seara!
As dori sa sponsorizez o persoana fizica cu o excursie in Grecia. Mentionez ca firma are profit de 40.000 lei (pe lunile ian-febr), iar acea persoana este contabila mea, care nu primeste salar este matusa mea.
Este posibil? In limita a ce suma? Ce acte trebuiesc intocmite?
Multumesc anticipat!
de ce o treceti pe cheltuieli nedeductibile, ati iesi mai ieftin daca ii dati bani din dividendele d-vastra( oricum platiti impozit pe ele) si asa nu ati mai plati impozit si ne nedeductibile.