Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... cati bani pot avea la mine
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

cati bani pot avea la mine

Buna ziua,

Ce spune legea, cati bani (euro) pot avea asupra mea trecand granita? Care este suma maxima care inca nu trebuie declarata?
Multumesc
Puteti avea, fara se daclarati, orice suma pana la 10.000 EUR. Peste aceasta suma, este obligatorie declararea.
sumele nedeclarate peste 10000 sunt confiscate daca nu exista justificare ptr ele sau se confisca (punct) ??