avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 478 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... cati bani pot avea la mine
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

cati bani pot avea la mine

Buna ziua,

Ce spune legea, cati bani (euro) pot avea asupra mea trecand granita? Care este suma maxima care inca nu trebuie declarata?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: lilianaG , utilizator 16:20, 7 Martie 2011
Puteti avea, fara se daclarati, orice suma pana la 10.000 EUR. Peste aceasta suma, este obligatorie declararea.
sumele nedeclarate peste 10000 sunt confiscate daca nu exista justificare ptr ele sau se confisca (punct) ??

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce suma de bani trebuie declarata la vama? cristian.UE cristian.UE Eu muncesc in strainatate si m-ar interesa sa stiu cu ce suma de bani ma pot intoarce in Romania. Stiu din auzite ca inainte era o limita de genul 10 mii de ... (vezi toată discuția)
Suma maxima cu care poti iesi din tara greeg greeg Stie cineva cu ce suma maxima(cash) poti iesi din tara?Vreau sa cumpar imbracaminte din Turcia penru vanare en-gross.Va multumesc! (vezi toată discuția)
Buna ziua - limita numerar la trecerea frontierei venu77 venu77 cati bani cash poti avea la tine trecand dintr-o tara din ue in alta tara din ue de exemplu din ungaria in romania? (vezi toată discuția)