Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare

1.In cat timp de la infiintarea unei societati trebuie sa se angajeze? si baza legala va rog, ca nu o gasesc.
2.Si daca societatea nu va avea angajati pe 01.07.2011 sau la cati salariati va trebui sa angajeze o persoana pentru serviciul intern de prevenire si protectie? Iar salariul acestuia minim cat ar putea fi?
Va multumesc anticipat!
Buna dimineata.
1. daca a optat pentru microintreprindere e obligat la minim un salariat.
Daca e impozit pe profit nu exista o limita daca nu exista activitate, insa daca societatea are activitate logic ca trebuie sa aveti si salatiati.