Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... functie si/ sau meserie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

functie si/ sau meserie

In societatea in care lucrez, majoritatea angajatilor au functia de "inspector de specialitate". Sunt angajati pe aceasta functie ingineri, economisti, oameni cu diverse meserii, in general cu studii superioare, depinde de specificul fiecarui compartiment. Este gresit daca la semnarea unui document scriu inspector de specialitate si dedesupt meseria (inginer, economist, etc.) si apoi numele?
Nu e gresit!...puteti scrie

Exemplu : Inspector de specialitate
ec.Popescu Ioan