Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA

Buna ziua. Am si eu o intrebare:
La inceputul anului 2011 o firma a trecut la neplatitori de TVA. Ce se intampla cu soldul contului 4424? Cum se stinge?
Multumesc
nu cred ca mai ramane ceva in soldul lui 4424 dupa ce procedati la ajustarea tva deduse pentru care nu mai aveti drept de deducere ca urmare a desfasurarii de activitati scutite.
in decontul lunii ianuarie ce trebuia depus pana pe data de 25 feb 2011, aveati obligatia sa inscrieti toate ajustarile de taxa dedusa aferenta bunurilor de capital, mijloacelor fixe, stocurilor.