avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Statute ale functionarului public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Statute ale functionarului public

Buna ziua! Am si eu mare nevoie va rog de informatii privind unele statute ale functionarilor publici(Marea Briatanie, Spania, Italia,Franta, Germania)! Unde le-as putea gasi?multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 21:21, 1 Iunie 2008
Cred ca ar trebui sa acesati site-uri unde sa specificati notiunea de functionar potrivit limbii oficale a tarii unde sunteti interesat ( de ex. employe publique, ufficiale etc.
Informatii puteti gasiti si in lucrarea Statutul Functionarului Public European- Editia a II-a - Verginia VEDINAS,Constanta CALINOIU, Editura Universul Juridic, 2007.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Functionar public european ioanabrasovv ioanabrasovv anul viitor urmeazasa imi sustin lucrareade dizertatie la masteratul de sisteme de drept public si institutii publice. tema aleasa este cea referitoare la ... (vezi toată discuția)
Lege functionar public in franta,italia? michidutza michidutza stie dinvea dupa ce lege sau statut functioneaza corpul functionarilor publici in Franta,Italia, Spania? (vezi toată discuția)
Teme de dezbateri Talk Partners Talk Partners Voi organiza in curand un eveniment cultural si am nevoie de ajutor. Pentru a completa programul, as avea nevoie de inca 2 dicutii pe care sa le dezbatem in ... (vezi toată discuția)