Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Statute ale functionarului public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Statute ale functionarului public

Buna ziua! Am si eu mare nevoie va rog de informatii privind unele statute ale functionarilor publici(Marea Briatanie, Spania, Italia,Franta, Germania)! Unde le-as putea gasi?multumesc anticipat
Cred ca ar trebui sa acesati site-uri unde sa specificati notiunea de functionar potrivit limbii oficale a tarii unde sunteti interesat ( de ex. employe publique, ufficiale etc.
Informatii puteti gasiti si in lucrarea Statutul Functionarului Public European- Editia a II-a - Verginia VEDINAS,Constanta CALINOIU, Editura Universul Juridic, 2007.