Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... functionar public european
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

functionar public european

anul viitor urmeazasa imi sustin lucrareade dizertatie la masteratul de sisteme de drept public si institutii publice. tema aleasa este cea referitoare la functionarul public european...problema esteca nu stiu exact de ce materie apartine aceastatema...subiectul fiind incadrat in mai multe materii studiate...daca mi-ati putea da un raspuns exact, mi-ati fi de mare ajutor...multumesc
Exista o lucrare care se refera la Statutul functionarilor public europeni de unde va puteti inspira , si anume :
Verginia Vedinas,Constanta Calinoiu, - Statutul functionarului public european - Editia a II-a, Bucuresti, 2007, Editura Universul Juridic.

Lucrarea poate apartine atat Dreptului Administrativ, cat si Dreptului Comunitar.