avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 443 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... functionar public european
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

functionar public european

anul viitor urmeazasa imi sustin lucrareade dizertatie la masteratul de sisteme de drept public si institutii publice. tema aleasa este cea referitoare la functionarul public european...problema esteca nu stiu exact de ce materie apartine aceastatema...subiectul fiind incadrat in mai multe materii studiate...daca mi-ati putea da un raspuns exact, mi-ati fi de mare ajutor...multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:57, 8 Noiembrie 2009
Exista o lucrare care se refera la Statutul functionarilor public europeni de unde va puteti inspira , si anume :
Verginia Vedinas,Constanta Calinoiu, - Statutul functionarului public european - Editia a II-a, Bucuresti, 2007, Editura Universul Juridic.

Lucrarea poate apartine atat Dreptului Administrativ, cat si Dreptului Comunitar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

statute ale functionarului public ic3break3r ic3break3r Buna ziua! Am si eu mare nevoie va rog de informatii privind unele statute ale functionarilor publici(Marea Briatanie, Spania, Italia,Franta, Germania)! ... (vezi toată discuția)
Ce presupune masterul in cariera judiciara? sbdcl sbdcl ce presupune masterul in cariera judiciara mai exact?mersi (vezi toată discuția)
Despre extradare ContSters119945 ContSters119945 Buna ziua. Apelez la cunostintele si bunavointa dvs. spre a mi se oferi informatii cu privire la articole, lucrari, manuale, carti, tratate care se refera la ... (vezi toată discuția)