Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... zile libere Rusalii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

zile libere Rusalii

Acu ceva timp, Presedintele a fost de acord cu modificrea Codului Muncii privind acordarea a inca 2 zile libere legale,
dar, =D>, nu a promulgat legea deorece a mai vrut inca o zi libera, de Sfanta Marie.
Pana la Sf.Marie mai e, dar Rusaliile sunt foarte aproape...
Cine e la curent cu ce s-a mai intamplat?
Se pregateste sa apara ceva??
Nu se stie niciodata ;)...
Hhhhhmmmm, tare bine ar prinde =D> Ne anunti si pe noi daca stii ceva?
=D> In aceasta dimineata Calin Popescu Tariceanu a aprobat modificarea Codului Muncii si AVEM LIBER PE 15 SI 16 IUNIE de Rusalii. =D> =D> =D>
Cred ca maine se va publica si in Monitorul Oficial si la stiri
Nicoleta Ilea, Consultant resurse umane
nikol.ilea a scris:

=D> In aceasta dimineata Calin Popescu Tariceanu a aprobat modificarea Codului Muncii si AVEM LIBER PE 15 SI 16 IUNIE de Rusalii. =D> =D> =D>
Cred ca maine se va publica si in Monitorul Oficial si la stiri

din pacate, am verificat stirea si nu s-a dovedit a fi adevarata.
iata aici informatii privitoare la forma legii adoptata de senat si inaintata camerei deputatilor:
www.avocatnet.ro/content/art...
Admin, administrator
Daca am citit bine, acel articol este despre cererea de reexaminare ceruta de presedinte in luna aprilie in care propunea o completare si anume introducerea ca sarbatoare legala a zilei de 15 august.
Fiind respinsa aceasta cerere, proiectul de lege pastreaza forma initiala.
Daca informatia furnizata de nikol.ilea se adevereste si va fi publicata si in Monitorul Oficial se pare ca vor fi incluse ca sarbatori legale in care nu se munceste si prima si a doua zi de Rusalii .
Intrebarea mea ar fi, ce sanse sunt sa fie liber pe 16 iunie 2008? :D
crimson, utilizator