Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... construire teren artificial de fotbal
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

construire teren artificial de fotbal

Posed un teren intravilan pe care doresc sa costruiesc un teren artificial de fotbal.Ce documente imi trebuiesc pt demararea constructiei si daca pot beneficia de fonduri europene rambursabile.Va multumesc anticipat pt orice idee.
Teoretic, se pot obtine fonduri nerambursabile pentru o astfel de constructie-teren artificial de fotbal.Practic trebuie sa indepliniti cerintele pentru eligibilitatea proiectului dvs.

Masura 313 -Programul national de dezvoltare rurala-de exemplu, sprijina cresterea atractivitatii spatiului rural iar suma maxima ce o puteti primi, pentru un astfel de proiect, este de maxim 200.000. euro, procentul maxim de finantare a cheltuielilor eligibile fiind de 50%.

Aveti aici ghidul solicitantului-masura 313 [ link extern ]
Iuliana Cermak, Avocat