avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 386 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... nivel salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

nivel salariu

Buna ziua. Am un salariat cu studii medii, dar care o calificare de manager proiect (facuta acum cativa ani). Pt aceasta functie sunt necesare studii superioare. Firma mea are contract colectiv de munca. Salariul pt aceasta persoana ar trebui sa fie 670 X 2 = 1340 LEI sau 670 x 1.2 = 804 lei?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:27, 23 Martie 2011
In mesajul initial ati scris : are studii medii , iar pt aceasta functie sunt necesare studii superioare.

Cum a obtinut calificarea de manager de proiect nu ati specificat ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariu minim studii superioare epifanie epifanie Buna seara .Sant administrator al unui SRL cu capital privat al unei comune .Trebuie sa angajez o contabila ce are studii superioare..Ce salariu pot sa-i dau ... (vezi toată discuția)
Salariul minim garantat pentru personal cu studii superioare 2011 ilysuciu ilysuciu salariul minim garantat pentru personal cu studii superioare incadrat in functii cc necesita studii superioare (vezi toată discuția)
Venit brut micsorat carmen_danciu carmen_danciu Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti daca din motive financiare o societate nu mai poate sa sustina un salariu brut de 1000 lei poate sa-l reduca la salariul minim ... (vezi toată discuția)