Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... declasare
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

declasare

unde pot gasi si eu un model de declasare a bunurilor materiale ale asociatiei?
Ei, model de document de declasare... Intocmesti un proces-verbal, chiar asa - privind declasarea urmatoerelor... ce ai pe-acolo, o coada de lopata, o matura cu 3 fire, o carpa de sters praful...
Este posibil sa ai si materiale mai importante, noi am renuntat la un moment dat la stingatoarele de incendiu care dupa 20 de ani erau numai de decor prin scari, dar mai sunt si altele. Oricum, sunt si materiale consumabile care nu trebuiesc declasate cu PV.
Comisia: com. executiv, com. cenzori, admin.
Pentru scoaterea din evidenta contabila a obiectelor de inventar declasate, se intocmeste un proces verbal semnat de o comisie numita de presedinte sau semnat de cei care conduc si administreaza asociatia. Se pot, eventual, adauga explicatii referitoare la modul de valorificare a acestora (deseuri, domnatii...)

In dreapta acestei pagini, la Documente utiole, gasiti un model.
www.avocatnet.ro/content/con...

Si tot acolo, inca un model postat de @sacalu09
www.avocatnet.ro/content/con...
Adriantot, moderator