Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... proces
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

proces

daca nu ma prezint la procesul in care am fost citat ca intervenient fortat care sunt consecintele este obligatoriu sa depun intampinare?
la data de 03082010 am fost implicat intr/un accident auto vinovat fiind eu.ne am inteles pe cale amiabila am intocmit actele necesare iam dat asigurarea celuilalt sofer pt asi repara masina acesta avand mici pagube vizibile.in data de 24022011 am primit o citatie in care sunt chemat in instanta ca intervenient fortat inprocesul dintre soferul avariat si firma asiguratoare euroins la care aveam la data accidentului asigurare aceasta refuzand sa plateasca repatatiile masinii avariate pe motiv ca in urma expertizei sa constatat ca avariile celor doua masini nu se coroboreaza reciproc.sunt obligat sa ma prezint la proces?care sunt consecintele daca nu ma duc?sunt obligat sa depun intampinare?imi puteti da un model de o astfel de intampinare ca intervenient fortat va multumesc anticipat si va rog sa ma ajutati deoarece sunt foarte speriat de ceea ce se poate intampla
iuly30, utilizator
Ar fi bine sa va exprimati punctul de vedere fata de actiunea in care ati fost introdus ca intervenient fortat ... chiar daca nu va prezentati in instanta e bine sa trimiteti la dosar o intampinare.