Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... inregistrare profesie liberala?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

inregistrare profesie liberala?

Buna ziua,
Zilele trecute puneam o intrebare in legatura cu sediul pfa. Acum insa cautand pe net mai multe informatii aflu ca profesiile liberale(sunt medic veterinar), pot sa se inregistreze numai la finante nu la reg. comertului cum fac pfa-urile. Apoi am aflat ca pfa nu poate angaja.In cazul inregistrarii la fisc ca profesie liberala si functionand apoi ca si cabinet veterinar individual pot angaja? care este procedura?
va multumesc tuturor pentru raspunsuri!