Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Proprietar amenintat daca nu semneaza
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Proprietar amenintat daca nu semneaza

Blocul in care locuiesc este format din 2 scari cu o singura asociatie.
Fostul administrator pentru ca vrea sa separe scarile si sa creeze o asociatie noua in speranta ca ajunge iar administrator, a mers din apartament in apartamen si a cerut semnaturi.
Eu am refuzat ca si alti vecini.
Am zis ca sa schimbe intai cloana de incalzire a blocului si apoi sa faca asociatie noua, sa nu aruncam bani in vant pe lucruri inutile.
Raspunsul, o sa imi para rau daca nu semnez.
Acum vine interbarea:
Ce imi poate face in conditiile in care ajunge adminisrator ?
A 2 zi cand am platit intretinerea imi spune altu din camitet: nu semnez sa ma duc la alta asociatie sa ma ia in evidenta
Se poate face asa ceva?
ContSters192354, utilizator
cati1985ro a scris:

Azi am citi oug 230/2007

Cititi totusi, legea 230/2007 si HG 1588/2007. Cu mult calm si rabdare, incercati sa intelegeti legislatia si ce nu intelegeti mai intebati-ne pe noi.
Daca am semnat, se poate anula semnatura printr-o cerere la asociatia actuala sau ceva de genu?