avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 432 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ajutor fise post
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ajutor fise post

Buna ziua,
Asi dori si eu cateva modele de fise post pentru:
1. Operator introducere, validare si prelucrare date (COR 411301)
2. Grafician calculator (COR 411302)
3. Director adjunct societate comerciala (COR 121005)
4. Agent de publicitate (COR 341404)
5. Sef unitate elementara de lucru (COR 122926)

adresa de mail: carmenmoise@gmail.com

Multumesc
Ultima modificare: Luni, 2 Mai 2011
carmen2531, utilizator
Cel mai recent răspuns: carmen2531 , utilizator 20:03, 2 Mai 2011
Operator introducere, validare si prelucrare date
www.avocatnet.ro/content/for...

grafician
www.avocatnet.ro/content/for...

Atributiile postului ca agent reclama publicitara/relatii clienti:
-achizitia permanenta de noi clienti si mentinerea unei relatii pozitive cu acestia;
-promovarea imaginii si serviciilor firmei prin vizite la clienti sau prin telefon,in scopul cresterii vanzarilor;
-preluarea de la clienti a tuturor informatiilor necesare si prelucrarea lor pentru a fi introduse in sistem;
-prelucrarea zilnica a problemelor,reclamatiilor si obiectiilor transmise de clienti;
-predarea corecta la si timp a informatiilor si a solicitarilor obtinute pe teren pentru a fi solutionate;
-promovarea imaginii magazinului/companiei in exterior si in interior prin adoptarea unui comportament amabil si respectuos fata de clienti,furnizori si colegi si a unei tinute corespunzatoare;
Atributiile postului de lucrator comercial/centru service:
-verificarea si efectuarea probelor de functionare ale produselor cumparate si eliberarea certificatelor de garantie;
-verificarea si trimiterea produselor returnate catre raioane conform procedurilor de lucru;
-prelucrarea reclamatiilor clientilor cu privire la marfurile comercializate din magazin;
-insusirea si aplicarea cunostiintelor despre caracteristicile produselor de folosinta indelungata;
-prelucrarea facturilor si a facturilor de retur;
-consilierea eficienta a clientilor prin amabilitate,politete si respect in vederea promovarii si vanzarii produselor;
-preluarea altor sarcini in raioane/magazin la solicitarea superiorului direct sau a disrectorului de magazin;
-asigurarea si mentinerea ordinii,curatenieisi sigurantei la locul de munca;
-promovarea imaginii magazinului/companiei in exterior si in interior prin adoptarea unui comportament amabil si respectuos fata de clienti,furnizori si colegi si a unei tinute corespunzatoare!
Multumesc!
Le-am vazut su eu pe cele mentionate: Operator introducere, validare si prelucrare date si Grafician, dar mi s-au parut prea "scurte", comparand cu o fisa a postului pentru femeie de servici.
Ultima modificare: Luni, 2 Mai 2011
carmen2531, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme cu incadrarea pe post luminita23 luminita23 Buna seara! Am si eu un of. Vreau sa stiu daca este legal (si conform carui act juridic) urmatorul fapt: in urma sustinerii mai multor inteviuri pentru ... (vezi toată discuția)
Ma puteti ajuta? ginutz_a ginutz_a Am si eu o intrebare: cum pot sa incadrez o persoana care va livra mancare cu ajutorul unui scuter? ce denumire va avea functia lui conform COR? (vezi toată discuția)
Fisa postului designer pag web andreea_ion andreea_ion Buna,am si eu nevoie de fisa postului pt designer pag web cod 411303.Multumesc. (vezi toată discuția)