avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 423 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... obtinerea tutelei minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

obtinerea tutelei minor

mi sa cerut adresa unde locuiesc eu in romania pt a putea veni acasa protectia copilului,dar eu nu am trecuta adresa la care stau in buletin si la aceeasi locuinta mai sunt si 3 minori si un adult intru apartament cu 3 camere plus sufrageria.credeti ca este in defavoarea mea?
Cel mai recent răspuns: elenazahiu , utilizator 01:45, 27 Decembrie 2011
Cereti sa se faca ancheta sociala la domiciliul real unde se afla minorul, chiar daca nu e trecuta in buletin .
multumesc pt raspunsuri.dar ce se poate face ...el a cerut sa ii faca ancheta sociala la o adresa la care el nu locuieste ci are doar adresa in buletin.eu cum pot face sa demonstrezi ca el nu locuieste acolo cu fetita?si mai aveam o intrebare :se poate demonstra cumva ca el santajeaza psihic copila?sufar si eu ca si ea ca nu santem impreuna si nu stiu cum sa fac ...sunt disperata ca atunci cand reusesc sa vb cu ia la tel este din ce in ce mai trista si abia imi raspunde:((
:(( va implor ce sa fac?o simt ca nu e bine deloc ..imi spune ca are de toate si ma face sa inteleg ca este tatal ei langa ia mereu.cand am fost in septembrie acasa am reusit sa stau singura cu ia o ora si plangea fetita mea ca vrea sa vina cu mine,ca nu o intereseaza nimik din ce ii spune tati ei ,ca nu are nevoie de nimeni decat de mine...si este trista ca nu poate sa imi spuna ca ma iubeste sau sa deschida subiectu de mine pt ca tatal ei tipa foarte tare la ia si ii interzice sa se mai gandeasca la mine ...plus ca mia spus ca vb tatal ei foarte urat de mine si ca nu ii place ca ia ma iubeste:(((( ce sa fac va implor nu vreau sa imi duc copila in tribunale sa o audieze unu si altul destul este ea foarte confuza si nu intelege mai nimik din ce se intampla:((.sunt o mama disperata si vreau sa am dinou fetita mea langa mine sa nu mai sufere.stiu ca am gresit plecand din tara si mam blestemat pt asta,dar am plecat din disperare pt ca in tara nu reuseam nici eu sa ma intretin dar mite pe ea .nu vroiam decat sai ofer o viata mai buna.....va rog ce se poate face?imi cer scuze poate pare ca ma plang dar chiar am nevoie sa stiu ce se poate face...va rog

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stabilire domiciliu minor si stabilire in italia elenazahiu elenazahiu Am uitat sa specific ca am incercat sa discut cu tatal copilei ....despre faptul ca fetita nu trebuie sa simta ca noi nu ne intelegem si sa gasim o cale de ... (vezi toată discuția)
Am o minima sansa sa imi pot lua fetita langa mine? elenazahiu elenazahiu :help:drepturile mamei asupra copilului rezultat dintrun concubinaj (vezi toată discuția)
Cum pot obtine custodia copilului..daca traiesc in concubinaj Beatrice12 Beatrice12 Buna seara..povestea mea este mai complicata...am o fetita de 1 anisor..si avand in vedere ca nu ma mai inteleg cu tatal ei...din cauza ca imi reproșează ... (vezi toată discuția)