avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale desfiintare puncte de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

desfiintare puncte de lucru

buna ziua! as dori sa-mi spuneti ce acte sunt imi sunt necesare pentru desfiintarea unor puncte de lucru!
va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Carmen Muraru , Avocat 20:58, 4 Iulie 2008
Trebuie mai intai sa redactati o hotarare aga pt acest demers.
Apoi redactati actul aditional la statut, catre trebuie sa fie semnat de asociati, si in care sa mentionati unde ati hotarat sa inchideti punctele de lucru. urmeaza apoi sa depuneti acte la registrul comertului.
Succes.
Nu mai este nevoie de act aditional, este suficienta hotararea AGA. Colegul de la biroul de avocatura v-a explicat exact ce trebuie sa faceti.
E foarte simplu.
Am uitat sa mentionez ca trebuie sa timbrati cererea cu 0.30 lei (2 timbre judiciare de 0.15 lei sau unul de 0.50 lei).

Inainte se puteau depune timbrele si la ridicare, mai nou cei de la ORC nu mai primesc dosarele daca nu aveti timbre.
act aditional si hotarare AGA de radiere a punctelor de lucru, cereri de mentiuni la Registrul comertului

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Aga si anexa la monitor lavynyaa lavynyaa Buna ziua! Va deranjez cu 2 intrebari: 1/ Am depus acte la Registrul Comertului pentru prelungire mandat administrator si prelungire punct de lucru. Mi-a ... (vezi toată discuția)
Hotarare aga pentru retragere administrator si schimbare de nume Valentina_D Valentina_D Buna ziua, Imi puteti spune, va rog, cum trebuie sa fie facuta hotararea AGA in cazul in care unul dintre asociati isi schimba numele prin casatorie si ... (vezi toată discuția)
Formulare si taxe alina_cj alina_cj Buna ziua, As dori sa stiu ce formulare si taxe sunt necesare pt inchiderea unui punct de lucru si deschiderea altuia la registrul comertului. (vezi toată discuția)