Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale desfiintare puncte de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

desfiintare puncte de lucru

buna ziua! as dori sa-mi spuneti ce acte sunt imi sunt necesare pentru desfiintarea unor puncte de lucru!
va multumesc!
Trebuie mai intai sa redactati o hotarare aga pt acest demers.
Apoi redactati actul aditional la statut, catre trebuie sa fie semnat de asociati, si in care sa mentionati unde ati hotarat sa inchideti punctele de lucru. urmeaza apoi sa depuneti acte la registrul comertului.
Succes.
Nu mai este nevoie de act aditional, este suficienta hotararea AGA. Colegul de la biroul de avocatura v-a explicat exact ce trebuie sa faceti.
E foarte simplu.
Am uitat sa mentionez ca trebuie sa timbrati cererea cu 0.30 lei (2 timbre judiciare de 0.15 lei sau unul de 0.50 lei).

Inainte se puteau depune timbrele si la ridicare, mai nou cei de la ORC nu mai primesc dosarele daca nu aveti timbre.
act aditional si hotarare AGA de radiere a punctelor de lucru, cereri de mentiuni la Registrul comertului