Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... obiective de performanta si criterii de evaluare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

obiective de performanta si criterii de evaluare

As dori un model de " obiective de performanta individuala si criteriile de evaluare a realizarii acestora" in cazul unui lacatus mecanic - cod 721410. In contractul incheiat dupa 01.05.2011 am facut referire la obiectivele de performanta individuala si criteriile de evaluare a realizarii acestora, dar nu le am. Multumesc.
Buna ziua,

Va pun la dispozitie un model general de evaluare, pe care dvs il puteti adaptapta in functie de specificul functiei fiecarui salariat pe care doriti sa il evaluati.

Obiective:
1 Realizarea atributilor corespunzaoare functiei
2 Identificarea solutiilor adecvate de rezolvare la activitatile curente
3 Cunoasterea si aplicarea consecventa a reglementarilor specifice activitatii desfasurate
4 Inventivitate in gÄsirea unor cai de optimizare a activitatii desfasurate
5 Respectarea normelor de disciplina si a normelor etice in indeplinirea atributiilor.

Punctajul se va efectua conform procentelor, pe baza unei notari de la 1 la 5, unde 5 = 100%

Criterii de evaluare:

Adaptabilitatea
Asumarea responsabilitatilor
Capacitatea de a rezolva problemele
Capacitatea de implementare
Capacitatea de autoperfectionare si valorificare a experientei dobandite
Capacitatea de analiza si sinteza
Creativitate si spirit de initiativa
Capacitatea de planificare si de a actiona strategic
Capacitatea de a comunica
Capacitatea de a lucra in echipa
Competenta in redactare
Capacitatea de indrumare
Abilitati in utilizarea calculatorului si a echipamentelor informatice
Respectul fata de lege si loialitate fata de interesele firmei
Capacitatea de consiliere
Capacitatea de a lucra independent
Conduita in timpul serviciului.

Fiecare criteriu va fi asemenea notat de la 1 la 5, unde 1 este slab si 5 este foarte bine.

Nota finala a evaluarii va fi media aritmetica dintre nota finala obiective si nota finala pentru criteriile de evaluare.

bianca.bonnie, utilizator
Multumesc. Am un reper de pornire.