Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cim 2011
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cim 2011

1.Se poate scrie in CIM conform fisei de evaluare care se ataseaza impreuna cu fisa postului sau se enumera efectiv criteriile de evaluare?
2.Evaluarea se face la angajare sau dupa angajarea salariatului anual?

Multumesc pt.raspunsuri.
despi, utilizator

CRITERII DE EVALUARE
1. Adaptibilitatea.
2. Asumarea responsabilităţilor.
3. Capacitatea de a rezolva problemele.
4. Cunoştinţe asimilate şi experienţă.
5. Capacitatea de autoperfecţionare şi valorificare a experienţei dobândite.
6. Capacitatea de analiză şi sinteză.
7. Creativitate şi spirit de iniţiativă.
8. Capacitatea de planificare şi de a acţiona strategic.
9. Capacitatea de comunicare.
10. Capacitatea de a lucra in echipă.
11. Judecata şi impactul deciziilor.
12. Capacitatea de indrumare.
13. Abilităţi în utilizarea calculatorului şi a echipamentelor informatice.
14. Respectul faţă de lege şi loialitate faţă de interesele firmei.
15. Capacitatea de consiliere.
16. Capacitatea de a lucra independent.
17. Conduita în timpul serviciului.
18.Comportament faţă de colegi şi faţă de superiori.

Fiecare criteriu va fi notat de la 1 la 5, unde 1 este slab şi 5 este foarte bine.
Nota finală a evaluării va fi media aritmetică dintre nota finală obiective şi nota finală crtiterii de evaluare.
Le puteti adapta in functie de profilul de activitate si de functia pe care o ocupa.
Obiective:
1 Realizarea atributilor corespunzaoare functiei
2 Identificarea solutiilor adecvate de rezolvare la activitatile curente
3 Cunoasterea si aplicarea consecventa a reglementarilor specifice activitatii desfasurate
4 Inventivitate in gÄsirea unor cai de optimizare a activitatii desfasurate
5 Respectarea normelor de disciplina si a normelor etice in indeplinirea atributiilor.

Punctajul se va efectua conform procentelor, pe baza unei notari de la 1 la 5, unde 5 = 100%

Criterii de evaluare:

Adaptabilitatea
Asumarea responsabilitatilor
Capacitatea de a rezolva problemele
Capacitatea de implementare
Capacitatea de autoperfectionare si valorificare a experientei dobandite
Capacitatea de analiza si sinteza
Creativitate si spirit de initiativa
Capacitatea de planificare si de a actiona strategic
Capacitatea de a comunica
Capacitatea de a lucra in echipa
Competenta in redactare
Capacitatea de indrumare
Abilitati in utilizarea calculatorului si a echipamentelor informatice
Respectul fata de lege si loialitate fata de interesele firmei
Capacitatea de consiliere
Capacitatea de a lucra independent
Conduita in timpul serviciului.
ContSters98245, utilizator