Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general raport expertiza contabila
Discuție deschisă în Contabilitate în general

raport expertiza contabila

Se doreste majorarea capitalului social cu imprumuturile asociatului (conform contracte de imprumut). Raportul de expertiza contabila, ca document de atestare ce urmeaza sa fie prezentat la ONRC trebuie facut de catre un expert contabil membru CECCAR, sau un auditor financiar membru CAFR?
Oricare din cele doaua categorii, cu conditia sa fie activi si sa detina autorizatie de exercitare a profesiei.