avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... asigurera obligatorie a locuintei
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

asigurera obligatorie a locuintei

Daca am o asigurare facultativa de locuinta, care cuprinde cele trei optiuni din asigurea obligatorie ... trebuie sa fac si asigurarea obligatorie???
Ultima modificare: Vineri, 13 Mai 2011
tundecsaba, utilizator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 22:01, 13 Mai 2011
Mergeti si intrebati asiguratorul daca sunt cuprinse clar cele trei ca dezastre naturale. In acest caz nu mai e nevoie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurare locuinta marbostgms marbostgms [b]Am facut un imprumut la banca si am girat cu casa. Banca, printr-o firma de asigurari mi-a facut asigurare pe casa. In asigurare sunt cuprinse si cutrenurul ... (vezi toată discuția)
Asigurarea locuinþei aura 48 aura 48 Bună ziua, Aş vrea să ştiu dacă trebuie să închei asigurare obligatorie de 20 euro ptr. locuinţă , dacă am făcut deja una facultativă cu ... (vezi toată discuția)
Asigurare locuinta C P C P Buna ziua, Eu nu mi-am facut asigurarea obligatorie pentru locuinta( din lipsa de timp) Acum insa doresc sa fac o asigurare privata pentru locuinta. M-ar ... (vezi toată discuția)