Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... protejare idee OSIM
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

protejare idee OSIM

NEAVAND BANI SA INREGISTREZI LA OSIM O IDEE, UN BRAND DE POSIBILA AFACERE IN VIITOR, CE ALTERNATIVA JURIDICA EXISTA PTR. A O PUTEA PROTEJA DE UN EVENTUAL FURT INTLECTUAL?MENTIONEZ CA DEJA S-A IESIT IN PUBLIC CU ACEASTA IDEE, ICARE S-A BUCURAT DE REAL SUCCES SUSCITAND INTERES.
Daca aceasta idee a fost deja adusa la cunostinta publicului si aceasta poate fi dovedita de persoanele care o cunosc din aceasta sursa, sansele Dvs de a obtine protectie pentru aceasta idee sunt minime. Pentru alte solutii tehnice care sunt doar la nivel de idee aveti la dipozitie , la OSIM, PLICUL CU IDEI, care va permite contra taxei de 150 lei, sa o depuneti in scris intr-un astfel de plic.Solicitati informatii mai amanuntite la OSIM pentru procedura pentru plicul cu idei.