Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acte aditionale norme codul muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acte aditionale norme codul muncii

pentru o societate cu 400 de salariati,in loc sa fac acte aditionale pt.a-i instiinta de modificarile noul Cod al Muncii,este legal sa fac o decizie colectiva pe care sa o semneze directorul si salariatii si care sa fie inregistrata?In caz de control de la ITM,ma pot justifica cu aceasta decizie?va mutumesc!!!:D
Temei legal nu prea ar fi ... intrucat art.41 alin.1 C.mun. prevede regula în materie de modificare a contractului individual de muncă modificarea prin acordul părţilor.