avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acte aditionale norme codul muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acte aditionale norme codul muncii

pentru o societate cu 400 de salariati,in loc sa fac acte aditionale pt.a-i instiinta de modificarile noul Cod al Muncii,este legal sa fac o decizie colectiva pe care sa o semneze directorul si salariatii si care sa fie inregistrata?In caz de control de la ITM,ma pot justifica cu aceasta decizie?va mutumesc!!!:D
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:49, 13 Iulie 2011
Temei legal nu prea ar fi ... intrucat art.41 alin.1 C.mun. prevede regula în materie de modificare a contractului individual de muncă modificarea prin acordul părţilor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Control itm winer winer Am o nelamurire cu privire la urmatoarele : am avut control si inspectorul mi-a lasat ca masaura ca c.i.m vechi care au fost incheiate pina in aparitia ordin ... (vezi toată discuția)
Act aditional la c.i.m ContSters154162 ContSters154162 Contractele de munca vechi trebuie modificate in mod obligatoriu prin act aditional, acum odata cu intrarea in vigoare a noul cod al muncii? :-/ Si prin act ... (vezi toată discuția)
Ordin nr 1616 din 02.06.2011 consela consela ORDIN 1616/2011 In conditiile aplicarii ordinului 1616/02.06.2011 publicat in Monitorul Oficial partea I nr 415 din 14.06.2011 la contractele de munca ... (vezi toată discuția)