Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Unde se judeca recursul?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Unde se judeca recursul?

dupa fond tribunal buzau,apel curtea de apel prahova unde se mai poate face recurs?

infractiunea este trafic de persoane ,inselatorie fals in acte.

inculpatul arestat.
Sunteti sigura ca decizia data in apel la curtea de apel este supusa recursului ? daca da, banuiesc ca tot la curtea de apel se declara si recursul. Nu cred ca se pune problema de Inalta Curte De Casatie si Justitie.
in sentinta se specifica 10 zile pentru recurs
Pai da, in 10 zile trebuie sa declarati recursul. Dar judecatorul nu a zis unde trebuie si depus in caz ca se doreste acest lucru, a specificat decat zielel care sunt la dispozitie ? Raman la aceeasi parere, Curtea de apel.
ICCJ, conform art 29, alin 2 , lit b, C. pr. pen
Intr-adevar. Intra in competenta Inaltei curti de casati si justitie.