Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Unde se judeca recursul?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Unde se judeca recursul?

dupa fond tribunal buzau,apel curtea de apel prahova unde se mai poate face recurs?

infractiunea este trafic de persoane ,inselatorie fals in acte.

inculpatul arestat.
ICCJ
Cand o cauza se judeca in apel la o Curte de Apel nu se va face niciodata recurs tot la o Curte de Apel, recursul se va face la o instanta superioara in grad, in acest caz ICCJ.
Asa este!
Recursul se declara potrivit art. 385 indice 4 c.proc.pen.in conditiile art. 366, 367 c.proc.pen. care se aplica corespunzator, respectiv se depune la instanta a carei hotarare se ataca, in cazul dvs. la Curtea de Apel Ploiesti si va fi judecat de instanta ierarhic superioara, respectiv de Inalta Curte de Casatie si Justitie.