Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credite asociat unic
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credite asociat unic

Un asociat unic care are cartea de muncă la Casa de Pensii poate lua un credit pe persoană fizică? Ce acte ar solicita banca?Deci ca să fiu mai clară , credit pe persoană fizică, deci nu are nici o legătură cu societatea.
Banuiesc ca are declaratie de asigurare ca asociat unic la Casa de pensii. In acest caz ii vor fi cerute bilanturile propriei societati.
Asociatul unic nu vrea credit pe societate.
El duce adeverinta ca este salariat la societatea X. Banca verifica si societatea la registrul comertului prin serviciul Recom Online si vede ca la societatea X asociatul unic este chiar persoana care cere creditul. Cel putin pana acum asa s-a procedat, poate aveti d-voastra altfel de noroc.
Nu este vorba despre mine. O prietenă de a mea a fost la o bancă şi i-a cerut copie după buletin, cartea de muncă cu viza angajatorului, adeverinţa completată şi problema este cu fişa fiscală.