Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... colaborari ocazionale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

colaborari ocazionale

ce forma de angajare e maI potrivita pt persoane cu care firma colaboreaza ocazional in functie de clienti si ce contributii se calculeaza? anii trecuti am folosit contractul civil .
Am ales varianta cu legea zilierilor si clienta mea s-a declarat multumita. Cat despre interpretare si agricultorii angajeaza zilieri pt strangerea recoltei pentru a o vinde. Sper sa nu ne deranjeze nimeni. Multumesc pt ajutor!!
niccosteff a scris:

Am ales varianta cu legea zilierilor si clienta mea s-a declarat multumita. Cat despre interpretare si agricultorii angajeaza zilieri pt strangerea recoltei pentru a o vinde. Sper sa nu ne deranjeze nimeni. Multumesc pt ajutor!!

:offtopic:
varianta cu interpretarea este buna ... insa eu m-am referit la modul cum cineva interpreteaza legea in folosul sau detrimentul altei persoane.