avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... colaborari ocazionale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

colaborari ocazionale

ce forma de angajare e maI potrivita pt persoane cu care firma colaboreaza ocazional in functie de clienti si ce contributii se calculeaza? anii trecuti am folosit contractul civil .
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 21:32, 6 Iunie 2011
Am ales varianta cu legea zilierilor si clienta mea s-a declarat multumita. Cat despre interpretare si agricultorii angajeaza zilieri pt strangerea recoltei pentru a o vinde. Sper sa nu ne deranjeze nimeni. Multumesc pt ajutor!!
niccosteff a scris:

Am ales varianta cu legea zilierilor si clienta mea s-a declarat multumita. Cat despre interpretare si agricultorii angajeaza zilieri pt strangerea recoltei pentru a o vinde. Sper sa nu ne deranjeze nimeni. Multumesc pt ajutor!!


:offtopic:
varianta cu interpretarea este buna ... insa eu m-am referit la modul cum cineva interpreteaza legea in folosul sau detrimentul altei persoane.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vreau sa angajez zilier lidiao lidiao Buna ziua, as dori sa stiu daca in constructii pot angaja zilier, am citit ca nu se poate, nici macar sa-mi sape santuri? (vezi toată discuția)
Zilierii roxanag roxanag Buna ziua, O firma de cercertare si sondaje de piate,poate incadra persoanele pe care acestia le folosesc pentru culegerea datelor .Ce parere aveti ?Eu ma ... (vezi toată discuția)