Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... In baza carei legi se pot face la firme asigurare de ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

In baza carei legi se pot face la firme asigurare de sanatate la min 12 angajati?

Am auzit ca este o lege in baza careia se pot face contracte de asigurare de sanatate la angajatii firmelor, min 12 angajati.Firmele oricum platesc CAS-ul, iar acea cota parte ce ajungea la la casa nationala de asig. de sanatate poate merge la o societate privata de asigurari.
Aceste asigurari sunt deductibile pt patron si asa iti poti si fideliza angajatii.Ideea este foarte buna, totusi cine ma poate ajunta.Vreau sa citesc legea sa ma informez mai bine.
Va multumesc!
In primul rand legea care reglementeaza asigurarile de sanatate in Romania este legea 95/2006 iar daca intrati pe GOOGLE la pozitia a 5-a veti gasi o lista cu firme de asigurari care practica asigurari de sanatate private.
~ Conținut șters la cerere ~