Forum Discuţii juridice Executare silită recuperare debit- societate de recuperari creante
Discuție deschisă în Executare silită

recuperare debit- societate de recuperari creante

Buna seara!
Am avut de plata in 2004 suma de 350 de ron ,nu am platit-o si ea a a ajuns la 700 cu penalizari, in 2006 am primit o instiintare de la ksi kasolventia in care ma anunta ca am de plata suma de 700 ron am platit 350 de ron (atata am avut posibilitatea),tot in 2006 primesc o instiintare de la top factoring prin care spun ca am de plata 160 de ron ,dupa care in 2010 primesc o instiintare ca am de plata 400 de ron ,vreau sa va intreb daca aceea suma s-a prescris ,sau ce trebuie sa fac anul acesta mi-a trimis un mesaj pe nr.de mobil ca solurionarea pe cale aniabila a luat sfarsit. multumesc
nu trebuie sa-i luati in seama, ca altfel nu mai scapati de ei. dreptul creditorului de a actiona s-a prescris. dvs ati intrerupt termenul de prescriptie in 2006.. dar de atunci a mai trecut inca un termen de 3 ani.
asa ca ignore total. Nu le mai da nimic, nu le mai plati nimic. Ba mai multi le poti face o adresa in care le spui "creanta s-a prescris".