Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Evaluare Nationala Pentru Elevii Clasei A VIII-A
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Evaluare Nationala Pentru Elevii Clasei A VIII-A

Buna ziua , ieri s-au postat rezultatele evaluarii nationale ,cand m-am uitat pe geamul scolii am vazut listele cu toti elevii si notele lor,iar eu am observat ca la limba si literatura romana am luat nota 7,20 desi eu credeam ca iau cel putin 8,50 fiindca la evaluarea nationala dupa ce am terminat lucrarea am asteptat la rand sa o depun si sa semnez acolo , in timpul acel eu mi-am luat telefonul de pe catedra si am facut poza la lucrare , apoi am predat lucrarea acasa am observat ca dupa baremul de corectare si dupa lucrarea mea ar trebui sa am o nota mai mare .:(( .apoi m-am intors la scoala la ora 5:30 dupa amiaza fiinda pana la ora 6 se trimit fisele cu contestatii..apoi am cautat o persoana in scoala si mi-a spus ca directorul vine imediat, am asteptat a venit ; i-am spus ca era si mama langa mine ca vreau sa fac contestatie la limba si literatura romana... el a spus ca de ce sa fac contestatie si ca nimeni din scoala nu a mai facut , si ca el nu se duce pana la iasi pentru o singura contestatie :( ... va rog ajutatima ce se poate face eu sunt din satul Heci com.Lespezi jud. Iasi..Help:help:
Faza cu pozatul lucrarii... este interzisa patrunderea in sala de examen cu telefoane mobile sau orice alt mijloc de fraudare.
Poti depune contestatie indiferent de pozitia directorului.