Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Certificat de atestare fiscala persoane juridice
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Certificat de atestare fiscala persoane juridice

Buna ziua!
As avea si eu o intrebare.
Un certificat de atestare fiscala pentru persoane juridice este cu timbru sau fara timbru?
Buna ziua.

Eliberarea certificatului de atestare fiscala pentru persoane juridice este supusa platii taxelor extrajudiciare de timbru. In cazul in care certificatul este solicitat de organul fiscal sau de autoritatile publice nu se achita aceste taxe.

Aveti aici OMFP nr. 2014/2011 cu noile prevederi privind eliberarea certificatului de atestare fiscala valabile incepand cu data de 1 iulie 2011.
[ link extern ]

Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal