Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... ce drept are administratorul de bloc sa treaca la ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

ce drept are administratorul de bloc sa treaca la intretinere mai multe persoane dacat trebuie?

Administratora parintilor mei au trecut la intretinere 4 persoane, desi stateau doar 2. Cand au intrebat parintii mei de unde au scos asa ceva au zis ca m-a vazut acasa ceva timp... Eu stau in BUCURESTI, Iar sora mea este la casa ei.
Si inca ceva le-a zis parintilor ca de fiecare data care ii vizitez sa faca cerere cand ma duc acasa si cand plec. Are un administrator de bloc acest drept? Perioada maxima care am stat acasa a fost de o saptamana
Va multumesc anticipat .
Contestati lista si faceti o cerere catre conducere (nu administrator) in care specificati ca locuiti singur si sa va treaca o singura persoana la intretinere.

Sa cereti obligatoriu numar de inregistrare.

Ca si idee, cheltuielile cu persoanele sunt de obicei cu mici exceptii) cele legate de gunoi si energia electrica pe scara.

Nu prea are cum sa fie 100 lei cheltuieli pe persoana decat in cazul in care pierderile de apa sunt calculate pe persoana si aveti foarte mari pierderi.
I0nutz83, utilizator