avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 700 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN

O societate comerciala doreste sa presteze o serie de servicii pentru o alta firma, de genul:
- analiza generala a debitorilor si a riscurilor
- prevenirea furturilor
- asistarea salariatilor in cazul aparitiei de informatii de amenintare la adresa securitatii lor
- verificarea partenerilor de contract
- verificarea respectarii procedurilor de receptie materie prima si a modului de livrare a bunurilor
- verificarea corectitudinii devizelor oferta primite de la terti
- elaborarea masurilor privind asigurarea sigurantei produselor
- elaborarea masurilor privind imbunatatirea sistemului de control la intrarea in unitate, a pazei fizice si obiectivelor
- efectuarea de investigatii privind actiunile ilegale ale salariatilor

Ce coduri CAEN trebuie sa avem in Statut pentru a presta aceste servicii pentru un tert ?
Cel mai recent răspuns: sabinna , utilizator 20:59, 18 Iulie 2011
sabinna a scris:

Mai pun o intrebare. Daca nu am aceste activitati in statut dar prestez serviciile, ce riscuri sunt ?


confiscarea veniturilor si amenzi uriase.

Alberto Kurtyan
Ma gandeam eu..
Dar unde as putea gasi legislatia care incrimineaza asemenea fapte si le considera contraventii ?
M-ati putea ajuta ?
Multumesc mult.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Coduri caen consultanta si incadrarea ca microintrepr Ral_uca Ral_uca Buna ziua, 1. va rog sa ma ajutati si pe mine sa inteleg care din urmatoarele coduri caen intra sub incidenta art 112.1/a1 (realizează venituri, altele ... (vezi toată discuția)
Elaborarea unui plan de afaceri reprezinta activitate de consultanta? didi12 didi12 Buna ziua, Intai de toate va felicit pentru infiintarea acestui site. Este cu siguranta de real folos si un mare plus! Am si eu o mica ... (vezi toată discuția)
În ce caen mã pot încadra ? poate cineva sã mã lumineze ? Comix Comix Bună ziua, Doresc să înfiinţez o firmă de prestări servicii(IMM), nu reuşesc să îmi dau semana în ce CAEN mă încadraz. Descrierea ... (vezi toată discuția)