Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN

O societate comerciala doreste sa presteze o serie de servicii pentru o alta firma, de genul:
- analiza generala a debitorilor si a riscurilor
- prevenirea furturilor
- asistarea salariatilor in cazul aparitiei de informatii de amenintare la adresa securitatii lor
- verificarea partenerilor de contract
- verificarea respectarii procedurilor de receptie materie prima si a modului de livrare a bunurilor
- verificarea corectitudinii devizelor oferta primite de la terti
- elaborarea masurilor privind asigurarea sigurantei produselor
- elaborarea masurilor privind imbunatatirea sistemului de control la intrarea in unitate, a pazei fizice si obiectivelor
- efectuarea de investigatii privind actiunile ilegale ale salariatilor

Ce coduri CAEN trebuie sa avem in Statut pentru a presta aceste servicii pentru un tert ?
sabinna a scris:

Mai pun o intrebare. Daca nu am aceste activitati in statut dar prestez serviciile, ce riscuri sunt ?

confiscarea veniturilor si amenzi uriase.

Alberto Kurtyan
Ma gandeam eu..
Dar unde as putea gasi legislatia care incrimineaza asemenea fapte si le considera contraventii ?
M-ati putea ajuta ?
Multumesc mult.