avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 200 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Cabinet de avocatura...necunoscut?
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Cabinet de avocatura...necunoscut?

A auzit cineva vreodata de Cabinetul de avocatura "Cosmin Badea si avocatii" din Bucuresti??
Va deranjez cu o astfel de intrebare pentru ca anunturile de angajare pentru studenti si stagiari ale acestui cabinet au umplut toate site-urile de joburi cunoscute.
Acest lucru nu ar reprezenta nocio problema, daca ofertele salariale nu ar fi suspicios de ridicate(500-1000 euro), acest fapt ridicandu-mi un mare semn de intrebare cu privire la seriozitatea/existenta acestui cabinet.
Daca a auzit cineva de ei, mi-ar placea sa-mi dea si mie de stire si, de asemenea sa-mi spuna cu cat poate fi platit un practicant?

Va multumesc pentru atentie si astept raspunsurile dumneavoastra.
Liviu S.
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 01:46, 16 Septembrie 2008
Ce atata zarva pentru nimic, poate fi o gluma dupa cum a spus si colegul nostru.
Sunt foarte multe probleme si in aceasta breazla ca peste tot in Romania.
Vreti sa va citez ,,clasici in viata" - asta e Romania si ne ocupa tot timpul-.
Frumoasa explicatia cu "clasici in viata"
florinturlete a scris:

Ce atata zarva pentru nimic, poate fi o gluma dupa cum a spus si colegul nostru.
Sunt foarte multe probleme si in aceasta breazla ca peste tot in Romania.
Vreti sa va citez ,,clasici in viata" - asta e Romania si ne ocupa tot timpul-.


Cred ca nu stiti care pot fi repercursiunile care se pot produce asupra unei persoane care lucreaza intr-un barou care nu functioneaza legal.Nu va mai putea profesa niciodata in Baroul Bucuresti sau in alte barouri constituite legal din alte localitati.
Au existat cazuri de excludere din profesia de avocat pentru acest motiv.
Nu cred ca este de glumit cu asa ceva.

avocat Claudiu Lascoschi
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

florinturlete a scris:

Ce atata zarva pentru nimic, poate fi o gluma dupa cum a spus si colegul nostru.
Sunt foarte multe probleme si in aceasta breazla ca peste tot in Romania.
Vreti sa va citez ,,clasici in viata" - asta e Romania si ne ocupa tot timpul-.


Cred ca nu stiti care pot fi repercursiunile care se pot produce asupra unei persoane care lucreaza intr-un barou care nu functioneaza legal.Nu va mai putea profesa niciodata in Baroul Bucuresti sau in alte barouri constituite legal din alte localitati.
Au existat cazuri de excludere din profesia de avocat pentru acest motiv.
Nu cred ca este de glumit cu asa ceva.

avocat Claudiu Lascoschi


E puscarie domnule.
Daca dvs credeti ca un protest ( o greva ) s-a facut asa, de flori de mar, cum spun unii oameni ma vad nevoit sa va spun ca lucrurile nu stau asa.
Nu stiu daca este puscarie pentru ca orice persoana are dreptul la un avocat dar va pot spune ca problema este privita intr-un mod foarte serios la nivelul conducerilor barourilor.
Incercati sa mai intrebati in stanga si in drepta si poate ca mai aflati noutati.
E adevarat ca sunt noutati vechi dar daca de abia le aflam se pot totusi numi noutati.
Oricum, nimeni nu le poate stii pe toate.Poate ca de aceea se spune ca, omul cat traieste invata.

avocat Claudiu Lascoschi

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Avocat stagiar munteanu mihaela munteanu mihaela ce contributii trebuie sa plateasca avocatul stagiar?cumva si cea privind raspunderea profesionala, pt ca in cazul asta e vorba de vreo 3000 euro?va ... (vezi toată discuția)
Avocat stagiar 2009 carmenn5 carmenn5 Salut şi felicitări tuturor celor ce au luat acest examen! A fost un examen greu şi cu mare rezistenţă la stres. Eu m-am pregătit aproape un an de zile ... (vezi toată discuția)
Decizie de primire crilodeea crilodeea As dori sa-mi spuneti (scrieti) ;) in cat timp ,de la depunerea juramantului ca avocat stagiar, primesti decizia de primire in profesie. :-/ Multumesc ... (vezi toată discuția)