Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... download cod penal in vigoare din oct 2011
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

download cod penal in vigoare din oct 2011

Buna ziua. Nu imi puteti recomanda un link de unde sa pot descarca versiunea noua a codului penal (pdf sau word) sau sa-l trimiteti pe adresa ioana_raluca2000@yahoo.com multumesc anticipat.
Nu noul Cod Penal intra in vigoare din octombrie, ci Codul Civil. Nu va pot spune cand va intra in vigoare noul cod penal, dar in niciun caz nu se va intampla in octombrie acest lucru.
si din moment ce nu are o data de adoptare sigura este posibil sa mai sufere modificari. Exista o vesiunea pe care o puteti gasi cu o simpla cautare pe google.
www.avocatnet.ro/content/art...

Oricum,pana la intrarea in vigoare (asta daca va intra vreodata) versiunea actuala va suferi modificari (poate mai gasesc articole neconstitutionale etc.),mai ales prin legea de punere in aplicare. ;)