Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... noi modificari de vineri 25 noiembrie 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

noi modificari de vineri 25 noiembrie 2011

Au aparut noi modificari in Revisal.Din cate vad eu acum se pot introduce sporurile si procentual,asa cum sunt prevazute in Contractele de Munca.Dar stie cineva cum procedam,la descarcarea noului program?Dupa site-ul www.inspectiamuncii.ro am descarcat Specificatiile tehnice privind intocmirea si transmiterea REVISAL -ului versiunea 2.4 din 25 noiembrie 2011.Sunt 80 de pagini si nu pricep mai nimic.Ma poate ajuta cineva cu vreun sfat? Am dat telefon la ITM si am intrebat daca se tine vreun seminar, sau curs de intocmire si transmitere Revisal, dupa ultimele modificari.Mi s-a spus ca se va organiza curs de "Relatii de munca",si in cadrul lui se va vorbi si despre Revisal.Eu am cursul de inspector personal,pe Relatii de munca.O sa-l fac de cate ori apar modificari?
Deocamdata este doar propunere, eu asa am citit.
lity, utilizator
În data de 10 noiembrie 2011 s-a publicat Hotărârea de Guvern nr. 1.105/2011 prin care se modifică prevederile Hotărârii de Guvern nr. 500/2011. Drept urmare, Inspecţia Muncii va publica o nouă versiune a specificaţiilor tehnice de completare a registrului precum şi a aplicaţiei Revisal.
Inspecţia Muncii publică spre consultare specificaţiile tehnice de completare a registrului, în conformitate cu aceste modificări. Documentul se adresează în special angajatorilor care utilizează aplicaţii proprii de gestiune a salariaţilor şi detaliază structura registrului ce urmează a fi transmis