Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... completare CM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

completare CM

daca la data de 01.01.2011 s-a abrogat decretului 92/1976 care reglementa carnetul de munca si la aceiasi data definitivez angajarea unui salariat (ii fac CIM pe durata nedet.),care operatie este prioritara?definitivarea sau abrogarea decretului?completez pe CM abrogarea si pe o adeverinta de vechime de la 01.01.2011 ,definitivarea angajarii?multumesc
Puteti sa ii dati o adeverinta cu toate modificarile / mutatiile intervenite la contractul de muca la plecarea din firma, adica la incetarea contractului de munca.
Toate aceste modificari
le faceti in REVISAL.
handaricimarin a scris:

daca la data de 01.01.2011 s-a abrogat decretului 92/1976 care reglementa carnetul de munca si la aceiasi data definitivez angajarea unui salariat (ii fac CIM pe durata nedet.),care operatie este prioritara?definitivarea sau abrogarea decretului?completez pe CM abrogarea si pe o adeverinta de vechime de la 01.01.2011 ,definitivarea angajarii?multumesc

In practica intalnita se proceda asa cu adeverinta eliberata dupa 01.01.2011:
1. se completa cu inregistrarile aferente abrogarii
2. se completeaza modificarile la c.i.m.
3. incetarea c.i.m.