Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu minim cetateni straini incadrati in Romania
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu minim cetateni straini incadrati in Romania

s-a promulgat o noua OUG care reglementeaza un salariu mediu pe care cetatenii straini incadrati in munca pe teritoriul Romaniei trebuie sa-l aiba?daca da,la ce articol se face aceasta specificatie?
Din cate inteleg, nu e cazul de prelungire ci doar de acordare a vizei. Pana la prelungire se pot intampla multe
Alex_Munteanu a scris:

Din cate inteleg, nu e cazul de prelungire ci doar de acordare a vizei. Pana la prelungire se pot intampla multe

Corect!
Da, nu e vorba de o prelungire a vizei , e la primul contract si prima viza de acest tip . A mai stat in Romania doar cu viza turistica.
Multumesc mult pentru raspunsuri. Sa aveti o zi frumoasa !