avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... plata contributie CAS
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

plata contributie CAS

sunt PFA , platesc CAS, sanatate.
as dori sa va intreb ce se intampla daca nu mai platesc CAS , chiar daca am un venit brut de 900RON/luna
Ultima modificare: Marți, 9 August 2011
cflori2002, utilizator
Cel mai recent răspuns: iulia53 , utilizator 07:56, 9 August 2011
Ca si PFA aveti obligatia sa platiti CAS.Sanatate.,doar daca mai sunteti angajat cu contract de munca la o alta firma.
Oricum prin declaratia care o faceti lunar ca si PFA va obligati la plata.,LA un control de la administratia finaciara o sa aveti de platit mai mult ,plus amenda.
Ultima modificare: Marți, 9 August 2011
iulia53, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebare disperata: pfa - consultanta; pana azi trebuia sa depun declaratii? AndreeaFP AndreeaFP Buna seara, Vin si eu cu o intrebare destul de disperata avand in vedere situatiile in care suntem pusi in aceasta tara condusa de niste oameni ffff ... (vezi toată discuția)
Contract cu cas pentru pfa shnex shnex Salut! Mi-am facut PFA de cam jumatate de an si am inteles ca trebuie sa inchei un contract si cu casa de asigurari de sanatate, dar ca nu ar fi ... (vezi toată discuția)
Asigurari sociale richy richy Buna ziua, Am cautat pe forum dar nu am gasit un raspuns clar. Vreau sa imi infiintez un PFA pe sistem real. Mentionez ca sunt angajat cu norma de 4 ore ... (vezi toată discuția)