Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... plata contributie CAS
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

plata contributie CAS

sunt PFA , platesc CAS, sanatate.
as dori sa va intreb ce se intampla daca nu mai platesc CAS , chiar daca am un venit brut de 900RON/luna
cflori2002, utilizator
Ca si PFA aveti obligatia sa platiti CAS.Sanatate.,doar daca mai sunteti angajat cu contract de munca la o alta firma.
Oricum prin declaratia care o faceti lunar ca si PFA va obligati la plata.,LA un control de la administratia finaciara o sa aveti de platit mai mult ,plus amenda.
iulia53, utilizator