Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divortul
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divortul

Buna ziua,as dori sa divortez de sotul meu,deoare de 8 luni de zile nu a mai venit sa isi vada copilul.As dori sa stiu unde sa depun actele pt divort,eu am domiciliul la Braila,dar neam casatorit in Constanta unde are el domiciliul,El locueste cu parinti lui eu locuesc cu parinti mei,si as vrea ca custodia si incredintarea copilului sa mi se dea mie,cum ar trebui sa procedez?
va trebui sa depui actiunea la ultimul domiciliu comun adica acolo unde ati locuit impreuna ultima data chiar daca nu aveti mutatie.pentru incredintarea minorului solicita unui avocat sa-ti redacteze actiunea macar, chiar daca nu ai bani pentru tot procesul.