Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... profesor cu certificat de handicap
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

profesor cu certificat de handicap

Profesorul cu grad didactic I care are certificat de handicap si lucreaza in invatamant are dreptul conform legii sa efectueze :
- plata cu ora , in cazul orelor peste norma didactica 18 ore/ saptamana ?
- are dreptul la a avea indemnizatie de dirigentie , platita cu 10 % din salariul de incadrare ?
- mentionez ca intra in vigoare si noua lege a invatamantului nr. 1 / 2011

va multumesc .
are dreptul, pt. ca e apt pentru munca la catedra.
... totusi, mai ganditi-va
elena138, utilizator