avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 235 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... profesor cu certificat de handicap
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

profesor cu certificat de handicap

Profesorul cu grad didactic I care are certificat de handicap si lucreaza in invatamant are dreptul conform legii sa efectueze :
- plata cu ora , in cazul orelor peste norma didactica 18 ore/ saptamana ?
- are dreptul la a avea indemnizatie de dirigentie , platita cu 10 % din salariul de incadrare ?
- mentionez ca intra in vigoare si noua lege a invatamantului nr. 1 / 2011

va multumesc .
Cel mai recent răspuns: elena138 , utilizator 12:32, 2 Septembrie 2011
are dreptul, pt. ca e apt pentru munca la catedra.
... totusi, mai ganditi-va
Ultima modificare: Vineri, 2 Septembrie 2011
elena138, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Profesorii pensionati..... atena52 atena52 Un profesor ,pensionar ,angajat prin plata cu ora,care primeste dirigentia unei clase ,poate fi platit ? Stiu ca ,orice munca desfasurata ,este platita ... (vezi toată discuția)
Plata cu ora la invatatori ana500 ana500 Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine intro problema. Lucrez in invatamant si am un cadru didactic ( un invatator) care are peste 25 de ani vechime si gradul ... (vezi toată discuția)
Plata cu ora in cadrul invatamantului Adriana_Stoica Adriana_Stoica Sunt pensionara, am studii universitare si in acest an scolar am catedra intreaga ca si profesoara , decizia imi este data pe perioada anului scolar de la 1 ... (vezi toată discuția)