Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Am un apartament nelocuit
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Am un apartament nelocuit

Am un apartament in Bucuresti ,care a fost locuit in timpul studentiei.Acum nu mai locuieste nimeni acolo.Acel apartament este pentru mine a doua proprietate ,pentru care platesc impozit majorat.NU pot plati regia in Bucuresti pentru acest apartament nelocuit.Ce ma sfatuiti sa fac? Ce solutii sunt ?( Apometre exista ,calorimetre ,nu.)
Va multumesc!
Prin regie intelegeti intretinerea?
Daca va referiti la costurile aferente respectivului apartament,chiar daca nu locuiti va revin de plata costurile aferent parti comune
Daca nu aveti posibilitatea financiara a achita aceste costuri obligatorii,fie inchiriati apartamentul si platile urmeaza a intra in responsabilitatea chiriasului fie ,analizati varianta tranzactionarii spatiului cu destinatia de locuit
Da,costul apei calde ,apei reci si - mai ales -al caldurii.
Va multumesc!
Daca nu locuieste nimeni in apartament sunteti scutita de cota la gaze, gunoi, electricitate, apa nu consumati, dar platiti cota care va revine ca diferenta, asa-zisele "pierderi".

In rest trebuie sa platiti tot.
Daca nu puteti sustine cheltuielile, inchiriati sau vindeti apartamentul.