Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Comisioane abuzive
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Comisioane abuzive

Am un imprumut 2007 la o banca comision de risc 0,22% care odata cu OUG/2010 s-a transformat in comision de administrare(redenumit) legal sau ilegal X-(
Redenumirea comisionului de risc este ilegala. Prin prevederile OUG nr.50/2010 s-a urmarit eliminarea acestui comision, nu mascarea lui sub o alta denumire.
puteti merge sa chemati banca la mediere,sau...in functie de ce scrie in contractul de imprumut,la clauze contractuale sa-i actionati in instanta