Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA cum se deduce tva la bonuri de combustibil ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

cum se deduce tva la bonuri de combustibil achizitionat in ue

cum deducem tva la bonurile de combustibil din ue
iancuveronica a scris:

Eu m-am gandit la deductibilitate in limita diurnei cuvenite pentru fiecare stat ( gasiti pe net),dar poate altcineva are alta informatie privind aceasta problema.Suma care depasea diurna zilnica am considerat-o nedeductibila cu atat mai mult cu cat persoana care se deplasa era administratorul societatii.

Poate e vorba de combustibil pentru un camion care transporta marfa iar nu de autoturismul cu care se deplaseaza administratorul.