Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... infiintare societate
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

infiintare societate

Buna ziua,

va rog sa imi oferiti mai multe informatii referitoare la programul guvernamental de a oferi pana la 10.000 euro pentru societati noi infiintate de persoane pana in 35 de ani. Daca trebuie de la inceput sa declar la reg comertului ca vreau sa accesez acest program sau pot sa infiintez societatea si ulterior sa depun actele etc.
Multumesc anticipat!

normal ar fi sa infiintati firma si apoi sa cereti banii pentru....ce afacere doriti sa faceti
nu puteti merge sa cereti 10.000 euro ca poate o sa faceti o firma care o sa faca....
nu vi se pare corect?

succes
pentru lamuriri puteti sa intrati pe site-ul AIPIMM unde gasiti ghidul solicitantului pentru acest program si toate detaliile dorite
succes
E clar ce trebuie sa le informati ce vrei aceste fonduri, intre altele, pentru ca societatea va fi una cu tot altceva decat o srl normala, va fi o SRL-D, debutant, ce are niste restrictiile, intre ele, obiecte sociale limitate, etc., si este scutite de plata a taxelor inregistrarii, la infiintari. Doar dupa acesta inregistrare, si dupa comunicare la AIPPIMM agentia teritoriala (OTIMMC)a dv. puteti sa intocmesc un plan de afaceri, si probabil sa asteptati la urmatoara sesiune, pentru ce bugetul este deja epuizat. La adresa aceasta puteti sa va informati: [ link extern ] /