Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sporuri inscrise in REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sporuri inscrise in REVISAL

In baza art. 3 alin (2), lit. g) din H.G. 5008/18.05.2011 este necesar sa inscriem sporurile (si cuantumurile acestora) in REVISAL. Am descoperit toate sporurile (de noapte, de sarbatori legale, de fidelitate, pentru ore suplimentare). Va rog sa ma spijiniti cu urmatoarele probleme intalnite:
1. Nu am descoperit sporul pentru sarbatori legale. Pot oare sa-l trec la Sporul de weekend?
2. De la I.T.M. mi s-a spus sa trec o singura data sporurile in REVISAL, ori cuantumul acestora este fluctuant, deci este necesar sa le inscriu in fiecare luna?
Va multumesc!
In Revisal se pot adauga sporuri care nu sunt prevazute in lista afisata ... fiind vorba despre un spor fluctuant acesta ar trebui sa fie modificat lunar.
Multumesc!