Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Garantie de participare la procedura de atribuire
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Garantie de participare la procedura de atribuire

Va rog, imi poate spune cineva cum interpretez prevederile art.43(1) alin. 2 lit. a coroborat cu art. 278(1) lit. b. Ca exemplu: am formulat o invitatie de participare la procedura de cerere de oferta pentru un contract de furnizare de produse cu o valoare estimata de 20000 lei fara TVA. Cum calculez? 2% din 20000 lei=400 lei? si ce rost mai au prevederile art. 278(1)?
Multumesc!
gar de part este pana la 2% din val estimata dar nu mai putin decat valorile rezultate in urma aplicarii art 278(1)
Buna ziua,

Parerea mea este ca ar trebui sa solicitati 2% din valoarea estimativa. In cazul dvs. ART. 278^1 nu este aplicabil fiindca se pleaca de la o valoare estimativa de 63.000 lei.

O zi buna!

~ Conținut șters la cerere ~